A VEKOP-7.1.3-15 „Megváltozott munkaképességű emberek támogatása” kiemelt projekt célja az volt, hogy a megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerő-piaci integrációjának elősegítése, foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások nyújtásával és munkaerő-piaci aktív eszközök alkalmazásával.
Továbbá a projekt célja volt az ügyfélkör munkaerő-piaci alkalmazkodóképességének javítása és munkavállalásra történő felkészítése, munkaerő-piacra történő (re)integrációjukhoz kapcsolódó képességeik javítása, fejlesztése. Emellett a projekt további részcéljai a megváltozott munkaképességű személyek képzettségi szintjének növelése, a megváltozott munkaképességű személyeket foglalkoztatni képes munkáltatók szemléletének formálása és ösztönzése a foglalkoztatásra, a különböző támogatások és a hozzájuk kapcsolódó foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások révén.
Az Európa 2020 Stratégia egyik fő célkitűzése a foglalkoztatási ráta növelése, vagyis biztosítani kell, hogy a 20–64 évesek körében a foglalkoztatottság aránya elérje a 75%-ot. Mivel a tagállamok foglalkoztatási szintjének jelentős emelése érdekében szükség van a gazdaságilag inaktív népesség aktivizálására, ezért az utóbbi évtizedben, a foglalkoztatáspolitikában a hangsúly minden munkaerő-piaci nehézséggel küzdő csoport tekintetében áthelyeződött a passzív munkaerő-piaci eszközökről az aktív megoldásokra, amely a foglalkozási rehabilitációban is paradigmaváltást hozott. Ehhez elengedhetetlenül szükséges a megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő emberek foglalkoztatási arányának növelése, hiszen az jelenleg jóval alacsonyabb, mint a nem megváltozott munkaképességű aktív korú lakosságé. Ennek elősegítése céljából az ügyfelek egyéni fejlesztése, a foglalkoztathatóságuk javítása szükséges.
A megváltozott munkaképességű személyek körének munkaerő-kínálata és a munkaerő-kereslet az utóbbi évek tapasztalatai alapján sok esetben eltér egymástól, ami nagymértékben csökkenti a célcsoport foglalkoztatottságát, amelynek leginkább az alábbi okai azonosíthatóak:
A projekt célja volt a kereslet és kínálat közötti differencia csökkentése, a megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-keresletének növelésével és a munkaerő-kínálat fejlesztésével.