Területi szakmatámogatási rendszer létrehozása, szakmatámogatási feladatok ellátása 2022

Nyertes lista

hirdetés dátuma: 2022.12.08.

A Területi szakmatámogatási rendszer létrehozása, szakmatámogatási feladatok ellátása 2022 című pályázati program felhívására beérkezett pályázatok formai ellenőrzése és szakmai bírálata a Pályázati Felhívás és Útmutatóban foglaltak szerint megtörtént.

A Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára az értékelő bizottság javaslata alapján az alábbi Gesztor szervezeteket támogatja a feladatok ellátására:

PR-Kód A szervezet neve Ellátási terület Támogatási összeg
TSZR2022-2800 Katolikus Szeretetszolgálat XXIII. János Otthon (Katolikus Szeretetszolgálat XXIII. János Otthon Szent József Ház) Pest és Nógrád megyében 16 478 400 Ft

-----------------------------------------------

 

Pályázati Felhívás

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet pályázatot hirdet

"Területi szakmatámogatási rendszer létrehozása, szakmatámogatási feladatok ellátása 2022”

(TSZR2022)

Pest és Nógrád megye területi egység vonatkozásában

A pályázat meghirdetésének napja: 2022. március 25.

MÓDOSULT

A pályázat meghirdetésének napja: 2022. április 28.

A pályázat hivatkozási száma

TSZR2022

A pályázat kiírója

Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

A pályázat célja

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (továbbiakban EMMI) felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet (továbbiakban NSZI) pályázatot hirdet a szociális szolgáltatások és a gyermekjóléti alapellátás (a gyermekek napközbeni ellátása és a gyermekek esélynövelő szolgáltatásai kivételével) vonatkozásában területi szakmatámogatási hálózat létrehozására (továbbiakban szakmatámogató hálózat kijelölése) a pályázati felhívás 5. pontjában meghatározott területi egységen.

A pályázati felhívás területi szinten kijelölt szakmatámogatási és szakmafejlesztési hálózat kialakítását szolgálja a területi szociális alap- és szakosított (a továbbiakban: szociális szolgáltatások) ellátási, továbbá gyermekjóléti alapellátási szakmatámogató hálózat létrehozásával, amely mind területi mind szakterületi vonatkozásban lefedi az adott területi egység teljes szociális- és gyermekjóléti alapellátási szolgáltatási spektrumát.

A TSZR2021 pályázati felhívás keretében eddig a lehetséges 11-ből 10 területi egység esetében került nyertes pályázat kihirdetésre. A szociális szolgáltatások és gyermekjóléti alapellátások területi és szakterületi vonatkozásában a hálózat országos lefedettsége a jelen pályázati kiírásban meghatározott területi egységgel történő bővítéssel érhető el. A területi egységenkénti alap és szakosított szociális és gyermekjóléti ellátások pontos számát e felhívás 2. sz. melléklete tartalmazza.

A pályázók köre

  • Pályázatot nyújthat be az a gesztorszervezet, mely speciális, a szakmatámogatási tevékenységhez szükséges szakértelemmel és tudással rendelkező konzorciumot képvisel. További részleteket a konzorcium feltételeiről a Pályázati Felhívás és Úmutató 5. pontja tartalmazza

Kizárólag az alábbi területek ellátására nyújtható be pályázat:

  • Pest és Nógrád megye

Támogatható programok, támogatás mértéke

Személyi feltételek–gesztorszervezet

  • A konzorcium gesztorszervezetének biztosítania kell 1 fő főállású, közalkalmazotti, vagy munkaszerződéses jogviszony keretében foglalkoztatott (módszertani) munkatársat.
  • A gesztorszervezet szakmatámogatási (módszertani) munkatársának legalább 5 éves szociális szolgáltatás területén szerzett tapasztalattal és a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7.) SZCSM rendelet 3. számú melléklet, a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézményekben foglalkoztatottaknak az adott munkakör betöltéséhez szükséges, intézményvezetőre vonatkozó képesítési minimum előírásai című táblázatban foglalt végzettséggel kell rendelkeznie. A képesítési követelmények alól felmentés nem adható.
  • A konzorciumi partnerek munkájáért, összefogásáért, koordinálásáért a gesztorszervezet felel.
  • A gesztorszervezet főállású szakmatámogatási (módszertani) munkatársa tartja a kapcsolatot az NSZI-vel és az EMMI-vel.
  • A gesztorszervezet erre a feladatra létrehozandó munkatársi pozíciója önálló, teljes státusz, azt nem töltheti be intézményvezető, szervezeti vagy szakmai egységvezető.
  • A támogatással kapcsolatos pénzügyi feladatokat a gesztorszervezet biztosítja. A szakmai feladatok végrehajtásáért és a forrás célszerinti felhasználásáért gesztorszervezet intézményvezetője felel.

Személyi feltételek– konzorciumi tagok

  • A konzorciumi partnerek részmunkaidőben történő foglalkoztatás, vállalkozási szerződés vagy megbízási szerződés keretében teljesítik az egyes részterületekhez kapcsolódó feladatokat.
  • A gyermekek átmeneti gondozásának képviseletét a konzorciumban biztosítani kell.

Az előzőekben meghatározott szakembereken kívül a konzorcium más a szakmatámogatási, hálózati feladatok megvalósításához szükséges szakembereket is tervezhet a költségvetésében!

  • A konzorciumi partnerek részmunkaidőben történő foglalkoztatás, vállalkozási szerződés vagy megbízási szerződés keretében teljesítik az egyes részterületekhez kapcsolódó feladatokat.
  • A gyermekek átmeneti gondozásának képviseletét a konzorciumban biztosítani kell.

Az előzőekben meghatározott szakembereken kívül a konzorcium más a szakmatámogatási, hálózati feladatok megvalósításához szükséges szakembereket is tervezhet a költségvetésében!

Szakmai tevékenységek

A pályázó konzorcium köteles részt venni az NSZI rendeletben rögzített feladatainak ellátásába az alábbiak szerint:

  • az NSZI felkérésére a működést engedélyező kormányhivatal kirendelése alapján a bejegyzési eljárás keretében a szakmai program véleményezésében való részvétel;
  • az NSZI felkérésére a kormányhivatal szakértőként való kirendelése alapján engedélyesek működésének ellenőrzésében való részvétel az NSZI-vel együttműködve (önállóan, az NSZI felkérése nélkül, ellenőrzést nem végezhet);
  • szakmai ajánlások, útmutatók készítése;
  • szakmai műhelyek szervezése;
  • konkrét ügyekben, krízishelyzetekben esetmegbeszélések szervezése;
  • szakmai iránymutatások, állásfoglalások készítése;
  • statisztikák, kimutatások, felmérések, kutatások, elemzések készítése;
  • együttműködés az egyházi módszertani intézményekkel;
  • szakmai célvizsgálat lefolytatásában való részvétel,
  • az országos módszertani munkacsoportok munkájában való részvétel.

A szakmatámogatási, hálózati feladatokban a jogszabály változása esetén módosítások bekövetkezhetnek.

A program forrása

Az ellátási területre rendelkezésre álló 2022. évi keretösszeg: 16 478 400, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az NSZI, minta pályázat lebonyolítója között létrejött kezelői megállapodás (ügyiratszám: X/257/2022/SZOCSZOLG) biztosít.

Forrás megnevezése: 20/19/12 Egyes szociális, gyermekvédelmi, gyermekjóléti és fogyatékos személyek esélyegyenlőségét elősegítő ágazati szakmai programok támogatása fejezeti kezelésű sor 9. A szociális terület szakmatámogatási feladatainak kezelő szervi ellátása részfeladatán áll rendelkezésre.

ÁHT: 385595

Önrész vállalása nem feltétel.

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás

Támogatás intenzitása: 100,00%

Saját forrást nem szükséges biztosítani

A pályázati program megvalósítási időszaka

A pályázaton nyertes konzorciumok a szakmatámogatási hálózati megbízatást határozott időtartamra nyerik el: 2022. július 1-től 2024. december 31-ig.

Megvalósítási időszakok a megbízatás időtartama alatt:

2022. július 1. – 2022. december 31.

2023. január 1. – 2023. december 31.

2024. január 1. – 2024. december 31.

A megbízatás időtartamán belül (2022. július 1. – 2024. december 31. között) az NSZI Pályázati Igazgatósága évente támogatói okiratot bocsájt ki a gesztorszervezet számára a Módszertani Igazgatóság egyeztetésével.

Az NSZI a 2022. évi támogatás biztosítására vállal kötelezettséget a pályázaton nyertes konzorciumok irányába. A 2023. és 2024. évi támogatás mértéke az NSZI és az EMMI között megkötésre kerülő lebonyolítói megállapodás tartalma szerint alakul.

A pályázat benyújtásával kapcsolatos információk

Jelen pályázatot az NSZI pályázatkezelő felületén a HAPI-n keresztül lehet benyújtani.

A pályázatkezelő felület elérhetősége: hapi.nfszk.hu

FONTOS! A pályázat benyújtáshoz először regisztrálni kell a HAPI felületén és a regisztrációs nyilatkozatnak postai úton be kell érkeznie az NSZI-hez legkésőbb a pályázat formai értékelésének napjáig!

A pályázókkal való kapcsolattartás a pályáztatási eljárás során a HAPI saját levelező rendszerén keresztül történik. A regisztrált felhasználók a rendszer által generált leveleket a regisztrációkor megadott email címre is megkapják!

A HAPI használatával kapcsolatos fogalmakról, menüpontokról és részletes használatáról a hapi.nfszk.hu főoldalon található Felhasználói Kézikönyvben olvashat. Kérjük, figyelmesen olvassa el a tájékoztatót a rendszer használata előtt!

Regisztrációs nyilatkozat

A nyilatkozatot a HAPI rendszerén keresztül kell kinyomtatni az aktiválás után. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, melyet kinyomtatva és cégszerűen aláírva, postai úton kell eljuttatni az NSZI-hez (Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, 1142 Budapest, Ungvár utca 64-66.)  a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!

A regisztrációs nyilatkozatot adott évben csak egyszer kell benyújtani!

FONTOS! Adatváltozás esetén azonban újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot, ez a megvalósítási időszakra is vonatkozik! A regisztrációs nyilatkozat módosítását kizárólag emailen vagy a belső levelező rendszeren keresztül jelezve lehet elindítani!

A regisztrációs nyilatkozat jobb felső sarkában található egy azonosító szám (pl. 250/1/2021REGNY-1). Adatmódosítás esetén az utolsó számjegy eggyel nő, ez mutatja a végrehajtott adatmódosítások számát. Adatmódosítást a regisztrációs nyilatkozat módosításával lehet kezdeményezni, amely az újbóli postázással és befogadással válik érvényessé!

Pályázat benyújtása 

A pályázatot kizárólag a HAPI-n keresztül lehet benyújtani!

A pályázat benyújtását a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében illetve a Pályázati Felhívás és Útmutatóban leírtak szerint kell elvégezni!

Benyújtási határidő: 2022. június 30. 

FONTOS! Határidőben benyújtott pályázatnak az minősül, amely a HAPI rendszerében a benyújtási határidő napján 23 óra 59 percig véglegesítésre került. Ezt követően már nem lehet véglegesíteni és benyújtani a pályázatot.

További információ

Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

Pályázati Igazgatóság

E-mail:

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mailben áll módunkban fogadni. Hivatalos válasznak az e-mailen keresztül adott válaszok minősülnek.

A lényeges, információtartalommal bíró kérdések, illetve a rájuk adott válaszok a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a www.nszi.hu honlapon jelennek meg a Gyakran Ismételt Kérdések között.

  Kapcsolódó fájlok

  • Modosult_TSZR2022 Felhívás és Útmutató_0427