Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő programok támogatása 2024

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Belügyminisztérium felkérésére

a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet pályázatot hirdet

Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő programok támogatása 2024” (FOGLALKOZTATÁS2024) címmel

Hirdetés dátuma: 2024. augusztus 1.

A pályázat nyilvános.

A PÁLYÁZAT HIVATKOZÁSI SZÁMA: FOGLALKOZTATÁS2024

A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA: Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet (NSZI)

A PÁLYÁZAT CÉLJA: a megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő személyek nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedésének segítése, szolgáltatások támogatása révén.

PÁLYÁZÓK KÖRE: akkreditált foglalkozási rehabilitációs szolgáltatók, valamint megváltozott munkaképességű, vagy fogyatékossággal élő személyeket tömörítő, segítő szervezet, amely legalább 2021. január 1. napjától végzi a tevékenységét és vállalja, hogy a pályázat benyújtásáig elkezdi, és a szerződéskötésig lebonyolítja az akkreditációs folyamatot.

Előnyt élveznek azok a pályázók, akik 2016. óta folyamatosan részt vesznek megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő programok pályázatain.

A pályázó szervezet alapító dokumentumában nevesítetten szükséges szerepelnie a fogyatékossággal élő vagy megváltozott munkaképességű személyeknek, mint célcsoportnak.

A pályázó abban az esetben felel meg a követelményeknek, amennyiben csatolja a pályázathoz az alábbi dokumentumokat:

  1. 2021. január 01-napjától folyamatosan végzi a célcsoport munkavállalásra történő felkészítését, fejlesztését, bemutatja az erre vonatkozó szakmai tevékenységét, szakmai követelményrendszerét;
  2. nyilatkozik arról, hogy 2021. január 01. napjától hány fő célcsoportba tartozó személy részére nyújtott foglalkoztathatóságot elősegítő szolgáltatást;
  3. nyilatkozik arról, hogy a pályázat benyújtásakor hány fő célcsoportba tartozó személlyel áll az elhelyezkedése érdekében kapcsolatban;
  4. Igazolás arról, hogy a foglalkozási rehabilitációs szolgáltatói akkreditációs eljárást eljárás iránti kérelmet benyújtotta.

Nem pályázhatnak azok a szervezetek,

  • amelyek központi költségvetésből kapják a finanszírozásukat, államháztartáson belüli szervezetnek minősülnek;
  • amelyek jogerős végzéssel elrendelt csődeljárás, felszámolási, illetve végelszámolási eljárás vagy a megszüntetésükre irányuló jogszabályban meghatározott egyéb eljárás alatt állnak;
  • amelyek nem felelnek meg az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek
  • amelyek a pályázat beadását megelőző 5 évben megítélt támogatás(ok)ról szóló beszámolóját a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft. és jogelődjei vagy a Belügyminisztérium, illetve jogelődje visszautasította, vagy lejárt esedékességű, elszámolatlan vagy visszafizetetlen kintlévőségük van a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézettel, a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft.-vel és jogelődjeivel, illetve a Belügyminisztériummal és jogelődjével szemben;
  • amelyek esetében a szervezet bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte;
  • amely pályázóval szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6. § bekezdése szerinti összeférhetetlenségi ok áll fenn;
  • amely esetében a Knyt. 8.§ (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn és e körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi.

TÁMOGATHATÓ PROGRAMOK, A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE

Pályázni kizárólag legalább 1 nyílt piaci munkáltatóval megkötött együttműködési megállapodással és a munkáltatói állásajánlatokra történő elhelyezés érdekében megtervezett szolgáltatások – többek között mentori szolgáltatások - nyújtásával lehetséges.

A pályázatban megpályázható szakmai tevékenységek köre a pályázat közvetlen célcsoportjára irányulóan:

a)    Az akkreditált szolgáltató székhelye vagy szolgáltatási helye szerinti legalább egy rehabilitációs hatósággal való együttműködés a célcsoport bevonása érdekében. Az együttműködés alapja az NSZI által elkészített és a Szerződő Felek (a Rehabilitációs Hatóság és az Akkreditált Foglalkozási Rehabilitációs Szolgáltató továbbiakban együtt: Szerződő Felek) által aláírt együttműködési megállapodás. A nyertes pályázó köteles a rehabilitációs hatóság rendelkezésére állni heti 1 alkalommal napi 8 órában.

 

 

Szolgáltatás fő elemei

Legfontosabb részelemek

Alapvető alátámasztó dokumentumok

b)

Toborzás, tájékoztatás

Toborzás, a célcsoport tájékoztatása, a programrésztvevők kiválasztása

·         Meghívó

·         Jelenléti ív

·         Fotók

·         GDPR nyilatkozatok

c)

Programba vonás

Együttműködési megállapodás megkötése

·         Nyilatkozat a programba vonásról (NSZI)

·         Együttműködési megállapodás / Egyéni szolgáltatási szerződés

d)

Foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások nyújtása

Felmérés

·         Állapotfelmérő lap / Interjú adatlap

Rehabilitációs terv készítése

·         Rehabilitációs terv / Egyéni fejlesztési terv

Felkészítés, rehabilitációs szolgáltatás nyújtása

·         Mentori napló / Tanácsadási esetlapok

e)

Állásfeltárás

Munkáltatók feltárása

·         Összesítő leírás / táblázat a feltárt munkáltatókról

Munkakör elemzés

·         Munkakör elemzések

Érzékenyítés

·         Tematika / Emlékeztető

·         Jelenléti ív

·         Fotók

f)

Állásajánlat a rehabilitációs szolgáltatásban részesülő részére

 

·         Közvetítői szerződés / Együttműködési megállapodás vagy

·         Összefoglaló leírás (személyenként)

g)

Elhelyezés

 

·         Munkaszerződés / Munkáltatói igazolás

h)

azonos célcsoportba tartozó személyek hálózati keretek közötti segítése, fejlesztése,

i)

egyéb, a pályázati célhoz illeszthető tevékenységek,

j)

egyéb, innovatív szolgáltatási elemek biztosítása.

 

Az b)-h) pontban foglaltak egyben önálló indikátorok, a program előrehaladását jelző mutatók, amelyeket dokumentációval szükséges alátámasztani. Az i)-j) pont szerinti egyéb indikátorok választása esetén a tervezett tevékenységet a pályázatban szükséges meghatározni.

 

A pályázatban az a) pont szerinti rehabilitációs hatósággal való együttműködési indikátor és az g) pont szerinti elhelyezési indikátor, illetve ezeken felül még másik három indikátor választása kötelező.

A kötelező elhelyezési indikátor vállalása függvényében a támogatás az alábbiak szerint alakul:

Igényelt összeg

Elhelyezési indikátorok minimum darabszáma

4 800 000 ­– 19 200 000 Ft

2 fő elhelyezése/ 1,6 M Ft

Forrás rendelkezésre állása esetén, a maximális (19 200 000 Ft) keretösszegen felül vállalt további elhelyezési indikátorok száma (2 fő elhelyezése/1,6 M Ft figyelembe vételével): Vállat további létszám: ………. fő………. Ft (amelyet a pályázat keretében benyújtandó szakmai tervben szükséges jelezni).

Rendelkezésre állási idő: a Rehabilitációs Hatóság számára biztosított heti foglalkozási rehabilitációs szolgáltatási kapacitás, amely során a szolgáltató biztosítja a vállalt foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások igénybevételének (előzetes időpont egyeztetés melletti) lehetőségét a rehabilitációs hatóság által átirányított célcsoporttagok számára.

Elhelyezés alatt: a határozatlan idejű, vagy legalább 6 hónapig tartó határozott idejű nyílt munkaerőpiaci munkaviszonyban történő foglalkoztatást értjük.

Elhelyezési indikátor esetén a teljesítés vonatkozásában nem elfogadhatók a következő foglalkoztatási típusok:

  • fejlesztő foglalkoztatás,
  • akkreditált foglalkoztatás,
  • közfoglalkoztatás,
  • diákmunka,
  • munkaerő-kölcsönzés keretében történő foglalkoztatás,
  • a pályázó szervezetnél történő elhelyezés.

Abban az esetben, ha inaktív megváltozott munkaképességű vagy fogyatékos személy kerül a pályázat keretében bevonásra, akinek egészségi állapota nem teszi lehetővé a nyílt munkaerőpiacon történő elhelyezést, továbbá foglalkozási rehabilitációs célú szolgáltatások igénybevételét követően sem lehetséges a munkára kész állapot elérése, abban az esetben a vállalt elhelyezések számának 33,3%-ában az akkreditált munkáltatónál történő elhelyezés is elszámolható.

Bevonás: az elhelyezési indikátor teljesíthetősége érdekében a pályázó szervezettől elvárás, hogy a bevont célcsoport legalább 10 %-a olyan új programrésztvevő legyen, aki 2023. évben nem vett részt foglalkoztatási programokban (ideértve minden hazai és uniós forrásból támogatott elhelyezkedést segítő programot). Továbbá a pályázó szervezettől elvárás, hogy a rehabilitációs hatóság által átirányított ügyfeleket a programba bevonja, számára rehabilitációs célú szolgáltatást nyújtson.

Amennyiben a pályázó foglalkoztathatóságot támogató kompetenciafejlesztést, illetve képzéseket tervez, úgy a képző intézménynek érvényes felnőttképzési engedéllyel szükséges rendelkeznie; továbbá a kompetenciafejlesztő programnak vagy képzésnek érvényes nyilvántartással kell rendelkeznie a Felnőttképzési Információs Rendszerben, melynek elérhetősége: https://far.nive.hu/kezdolap

A TÁMOGATOTT TEVÉKENYSÉG MEGVALÓSÍTÁSI IDŐSZAKA:

2024. augusztus 01. napjától 2025. július 31.napjáig tart.

PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA:

Jelen pályázatot az NSZI pályázatkezelő felületén, a HAPI Pályázatkezelő Rendszeren keresztül lehet benyújtani.

A pályázatkezelő felület elérhetősége: https://hapi.nfszk.hu

FONTOS! A pályázat benyújtáshoz első lépésben regisztrálni kell a HAPI felületén. A regisztrációs nyilatkozatnak e-mail útján szükséges beérkeznie az NSZI-hez, legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének napjáig a regisztraciosnyilatkozat@nszi.gov.hu címre!

A pályázókkal való kapcsolattartás a pályáztatási eljárás során a HAPI saját levelező rendszerén keresztül történik. A regisztrált felhasználók a rendszer által generált leveleket a regisztrációkor megadott email címre is megkapják!

A HAPI használatával kapcsolatos fogalmakról, menüpontokról és részletes használatáról a hapi.nfszk.hu főoldalon található Felhasználói Kézikönyvben olvashat. Kérjük, figyelmesen olvassa el a tájékoztatót a rendszer használata előtt!

Regisztrációs nyilatkozat

A nyilatkozat a HAPI rendszerben generálható, amelyet az aktiválás után lehet kinyomtatni. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, amelyet kinyomtatva, cégszerű aláírással ellátva, e-mail útján kell eljuttatni az NSZI részére a regisztraciosnyilatkozat@nszi.gov.hu címre a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!

A regisztrációs nyilatkozatot adott évben csak egyszer kell benyújtani!

FONTOS! Adatváltozás esetén újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot, amely a megvalósítási időszakra is vonatkozik! A regisztrációs nyilatkozat módosítását kizárólag e-mail útján vagy a belső levelező rendszeren keresztül jelezve lehet elindítani!

A pályázatot lehet véglegesíteni a regisztrációs nyilatkozat elküldése előtt is!

FONTOS! Amennyiben határidőben nem érkezik meg a regisztrációs nyilatkozat, akkor a már véglegesített pályázat formai kizárttá válik!

Az alábbi lehetőségek közül választhat a fenti leírtak alapján:

·       Nem regisztrált még a HAPI rendszerben: ebben az esetben el kell végeznie a HAPI-ban a regisztrációt, majd kitölteni a szervezet saját adatait. Az adatok véglegesítése után szükséges kinyomtatni a regisztrációs nyilatkozatot, amelyet kérünk elektronikus- és postai úton megküldeni az NSZI címére. A pályázat benyújtását elkezdheti és párhuzamosan is végezheti.

·         Regisztrált már a rendszerben és érvényes regisztrációs nyilatkozattal rendelkezik erre az évadra vonatkozóan: ebben az esetben nincs más teendője, mint a pályázat benyújtása. Amennyiben az utolsó pályázat benyújtása óta az adataiban változás történt, úgy módosítani kell a HAPI-ban a saját adatait és újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot. Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt ellenőrizze a HAPI-ban lévő adatokat a hatályos szervezeti adatokkal.

Pályázat benyújtása

A pályázatot kizárólag a HAPI Pályázatkezelő Rendszeren keresztül, online lehet benyújtani!

A pályázat benyújtását a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében illetve a Pályázati Felhívás és Útmutatóban leírtak szerint kell elvégezni!

Benyújtási határidő: 2024. AUGUSZTUS 31. napja

FONTOS! Határidőben benyújtott pályázatnak az minősül, amely a HAPI Pályázatkezelő Rendszerében a benyújtási határidő napján 23 óra 59 percig véglegesítésre került. Ezt követően már nem lehet véglegesíteni és benyújtani a pályázatot.

Pályázati díj

Kizárólag átutalással befizetett összeget áll módunkban elfogadni (Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet számlaszáma: 10032000-00362416-00000000). A közlemény rovatba írják be a pályázat kódszámát (FOGLALKOZTATÁS2024) és a pályázó nevét!

Igényelt összeg

Fizetendő pályázati díj

4 800 000 Ft

25 000 Ft

4 800 001 Ft felett

30 000 Ft


További információ
t az alábbi elérhetőségeken kérhet:


Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

Pályázati Igazgatóság

E-mail: foglalkoztatas@nszi.gov.hu

Weboldal: https://nszi.hu/szervezet/palyazati-igazgatosag

Jelen pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mail útján érkezett megkeresések formájában áll módunkban elfogadni tekintettel arra, hogy hivatalos válasznak az e-mail útján, pályázati igazgatóságunk munkatársai által megválaszolt válaszok minősülnek.

A lényeges információtartalommal bíró kérdések, valamint a rájuk adott válaszok a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a https://nszi.hu/ honlapon, jelen pályázati felhívást tartalmazó aloldalon jelennek meg a Gyakran Ismételt Kérdések között.

Sikeres pályázást kívánunk!

 

Dr. Tóth Tibor

főigazgató

  Kapcsolódó fájlok

  • FOGLALKOZTATÁS2024_Pályázati Felhívás és Útmutató_0801