Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő programok támogatása 2021

NYERTES LISTA

meghirdetés dátuma: 2021.11.30.

 Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által meghirdetett „Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci

integrációját elősegítő programok támogatása” – FOGLALKOZTATÁS 2021 című pályázati programra beérkezett pályázatok bírálata a Pályázati útmutatóban foglaltak szerint megtörtént.

A 2021. november 8-i beadási határidővel 11 pályázat érkezett. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért felelős államtitkára az értékelő bizottság javaslata alapján az alábbi pályázatokat támogatja.

Kódszám

Pályázó neve

Település

Támogatási összeg

FOGLALKOZTATÁS2021-2299

AURA Autistákat Támogató Közhasznú Egyesület

Budapest

8 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2300

"IMPULZUS" Pályakezdők Munkaszocializációjával Foglalkozó Szakemberek Egyesülete

Szolnok

6 000 459 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2301

Nem Adom Fel Alapítvány

Budapest

10 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2303

Mécses Szolgáló Közösség Egyesülete

Mezőberény

8 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2304

Kézenfogva – Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány

Budapest

10 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2305

Salva Vita Alapítvány

Budapest

6 125 400 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2306

Kék Madár Alapítvány

Szekszárd

10 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2310

Motiváció Alapítvány

Budapest

9 993 800 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2311

Béthel Alapítvány

Békéscsaba

10 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2312

Újra Dolgozni Tolnában Egyesület

Szekszárd

10 000 000 Ft

FOGLALKOZTATÁS2021-2313

Szimbiózis Alapítvány

Miskolc

7 993 441 Ft

--------------------------------------------

Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)

1. Kérdés: Amennyiben határozatlan idejű munkaviszonyban alkalmaznak valakit, akkor is teljesülnie kell-e a 3 hónap foglalkoztatásnak a pályázati időszakon belül? Például, ha 2022. december 31-ig tart a projektidő és valakit 2022. nov. 1-től, határozatlan idejű munkaszerződéssel elhelyezünk, az elhelyezés beszámítható-e a teljesült indikátorok közé?

Válasz: A Pályázati kiírásnak megfelelően elhelyezés alatt

  • a határozatlan idejű - nyílt munkaerőpiaci - munkaviszonyban történő foglalkoztatást értjük, melynek a pályázati időszakon belül, a program megvalósításának ideje alatt kell megkezdődnie, vagy
  • a legalább 6 hónapig tartó határozott idejű - nyílt munkaerőpiaci - munkaviszonyban történő foglalkoztatást, melyből 3 hónapnak a pályázati időszakon belül kell teljesülnie.

Tehát határozatlan idejű munkaviszony létesítése esetén nem szükséges a pályázati időszakon belüli 3 hónapos foglalkoztatásnak teljesülnie, elfogadható lesz teljesített indikátorként a 2022. nov. 1-től történő elhelyezés.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

pályázatot hirdet

„Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő programok támogatása 2021”

(FOGLALKOZTATÁS2021)

címmel

meghirdetés dátuma: 2021.10.07.

A PÁLYÁZAT HIVATKOZÁSI SZÁMA

FOGLALKOZTATÁS2021

A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA

Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

A PÁLYÁZAT CÉLJA

A pályázati program célja, megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő személyek nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedésének segítése, szolgáltatások támogatása révén.

A pályázat közvetlen célcsoportja:

  1. megváltozott munkaképességű személyek – beleértve a fogyatékossággal élő személyeket is, valamint tanulmányaik során sajátos nevelési igényű személynek (SNI) minősülő személyek – akik a programba történő bevonás előtt legalább 3 hónapja nem dolgoznak, keresőtevékenységet nem folytatnak
  2. nyílt munkaerőpiaci munkáltatók

A pályázat közvetett célcsoportja

  • komplex rehabilitáció intézményrendszerének szereplői.

PÁLYÁZÓK KÖRE

Akkreditált foglalkozási rehabilitációs szolgáltatók, valamint megváltozott munkaképességű, vagy fogyatékossággal élő személyeket, tömörítő vagy segítő szervezet, intézmény, amely legalább 2019. január 1-jétől végzi tevékenységét.  

A pályázó szervezet alapító dokumentumában nevesítetten szükséges szerepelnie a fogyatékossággal élő vagy megváltozott munkaképességű személyeknek, mint célcsoportnak.

A pályázó megfelel az alábbi követelményeknek és a pályázathoz csatolja az erre vonatkozó dokumentumokat:

  1. január 1-jétől folyamatosan végzi a célcsoport munkavállalásra történő felkészítését, fejlesztését, bemutatja az erre vonatkozó szakmai tevékenységét, szakmai követelményrendszerét,
  2. nyilatkozik arról, hogy 2019. január 1-jétől hány fő célcsoportba tartozó személy részére nyújtott foglalkoztathatóságot elősegítő szolgáltatást
  3. nyilatkozik arról, hogy a pályázat benyújtásakor hány fő célcsoportba tartozó személlyel áll az elhelyezkedése érdekében kapcsolatban

Egy pályázó egy pályázatot adhat be.

A pályázónak vállalnia kell, hogy az NSZI felkérése esetén a pályázati program teljes futamideje alatt - előadás vagy workshop formájában - beszámol a nyertes projektjéről.

Nem pályázhatnak azok a szervezetek,

  • amelyek központi költségvetésből kapják a finanszírozásukat, államháztartáson belüli szervezetnek minősülnek
  • amelyek jogerős végzéssel elrendelt csődeljárás, felszámolási, illetve végelszámolási eljárás vagy a megszüntetésükre irányuló jogszabályban meghatározott egyéb eljárás alatt állnak;
  • amelyek nem felelnek meg az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50. § (1) bekezdésében meghatározott követelményeknek
  • amelyek a pályázat beadását megelőző 5 évben megítélt támogatás(ok)ról szóló beszámolóját a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft. és jogelődjei vagy az Emberi Erőforrások Minisztériuma, illetve jogelődje visszautasította, vagy lejárt esedékességű, elszámolatlan vagy visszafizetetlen kintlévőségük van a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézettel, a Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft.-vel és jogelődjeivel, illetve a Minisztériummal szemben;
  • amelyek esetében a szervezet bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte;
  • amely pályázóval szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6. § bekezdése szerinti összeférhetetlenségi ok áll fenn;
  • amely esetében a Knyt. 8.§ (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményi.

Nem támogatható az a pályázat, amelynek megvalósítása, illetve a megvalósítás módja vagy eredménye:

  • bűncselekménynek vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívásnak minősül;
  • alapvető emberi vagy alkotmányos jogot sért;
  • a nemzet, a nemzeti, etnikai, nyelvi és más kisebbségek, valamint más nemzetek méltóságának és a társadalom más alapvető érdekeinek sérelmével jár, így különösen a közrendbe, a közerkölcsbe, a család és a kiskorúak védelmének követelményébe ütközik.

TÁMOGATHATÓ PROGRAMOK

Pályázni kizárólag legalább 1 nyílt piaci munkáltatóval megkötött együttműködési megállapodással és a munkáltatói állásajánlatokra történő elhelyezés érdekében megtervezett szolgáltatások nyújtásával lehetséges.

A pályázatban megpályázható szakmai tevékenységek köre a pályázat közvetlen célcsoportjára irányulóan:

  1. a célcsoport felmérése,
  2. rehabilitációs terv elkészítése,
  3. foglalkoztathatóságot támogató kompetenciafejlesztés, képzések;
  4. felkészítés, rehabilitációs szolgáltatások nyújtása (tanácsadás, önismereti tréning, életvezetési tanácsadás, tehetséggondozás, mentorálás stb.)
  5. munkáltatók feltárása,
  6. munkaközvetítés,
  7. elhelyezés,
  8. azonos célcsoportba tartozó személyek hálózati keretek közötti segítése, fejlesztése,
  9. egyéb, a pályázati célhoz illeszthető tevékenységek,
  10. egyéb, innovatív szolgáltatási elemek biztosítása.

Az a)-i) pontban foglaltak egyben önálló indikátorok, amelyek a program előrehaladását jelző mutatók, amelyeket dokumentációval szükséges alátámasztani. Az i) pont szerinti egyéb indikátor választása esetén a tervezett tevékenységet a pályázatban szükséges meghatározni.

A pályázatban a g) pont szerinti elhelyezési indikátor és ezen felül még másik három indikátor választása kötelező.       

A kötelező elhelyezési indikátor vállalása függvényében a támogatás az alábbiak szerint alakul:

Igényelt összeg

Elhelyezési indikátorok minimum darabszáma

6 000 000 ­- 10 000 000 Ft

2 fő elhelyezése/1 M Ft

Elhelyezés alatt: a határozatlan idejű, vagy legalább 6 hónapig tartó határozott idejű nyílt munkaerőpiaci munkaviszonyban történő foglalkoztatást értjük, melyből 3 hónapnak a pályázati időszakon belül kell teljesülnie.  

A pályázónak vállalnia kell, hogy legalább egy olyan munkáltatóhoz is történik elhelyezés, amely 2020. és 2021. évben nem foglalkoztatott megváltozott munkaképességű, vagy fogyatékossággal élő személyeket.

Elhelyezési indikátor esetén a teljesítés vonatkozásában nem elfogadhatók a következő foglalkoztatási típusok:

  • akkreditált foglalkoztatás,
  • fejlesztő foglalkoztatás,
  • közfoglalkoztatás,
  • diákmunka,
  • munkaerő-kölcsönzés keretében történő foglalkoztatás,
  • a pályázó szervezetnél történő elhelyezés.

Bevonás: az elhelyezési indikátor teljesíthetősége érdekében a pályázó szervezettől elvárás, hogy a bevont célcsoport legalább 50 %-a olyan új programrésztvevő legyen, aki 2020. és 2021. évben nem vett részt foglalkoztatási programokban (ideértve minden hazai és uniós forrásból támogatott elhelyezkedést segítő programot). 

Amennyiben a pályázó foglalkoztathatóságot támogató kompetenciafejlesztést, illetve képzéseket tervez, úgy a képző intézménynek érvényes felnőttképzési engedéllyel szükséges rendelkeznie; továbbá a kompetenciafejlesztő programnak vagy képzésnek érvényes nyilvántartással kell rendelkeznie a Felnőttképzési Információs Rendszerben, melynek elérhetősége:

https://engedely.mer.gov.hu/?oldal=nyilvantartas

A TÁMOGATOTT TEVÉKENYSÉG MEGVALÓSÍTÁSI IDŐSZAKA

  1. december 1 - 2022. december 31.

A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE

A pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg: 120 000 000 Ft, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az NSZI között létrejövő együttműködési megállapodás fog biztosítani.

Forrás megnevezése: Magyarország 2021. évi központi költségvetéséről szóló 2020. évi XC. törvény 1. melléklete, XX. Emberi Erőforrás Minisztériuma XX. fejezet, 20/19/12 fejezeti kezelésű előirányzat 3. sz. Megváltozott munkaképességűek, munkaerő-piaci integrációját elősegítő támogatások és statisztikai kutatási anyagok támogatása megnevezésű részfeladata.

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás

Egy pályázó által minimálisan igényelhető és elnyerhető támogatási összeg: 6 000 000 Ft

Egy pályázó által maximálisan igényelhető és elnyerhető támogatási összeg: 10 000 000 Ft

Támogatás intenzitása: 100,00%

Saját forrást nem szükséges biztosítani

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA

Jelen pályázatot az NSZI pályázatkezelő felületén a HAPI-n keresztül lehet benyújtani.

A pályázatkezelő felület elérhetősége: hapi.nfszk.hu

FONTOS! A pályázat benyújtáshoz először regisztrálni kell a HAPI felületén és a regisztrációs nyilatkozatnak postai úton be kell érkeznie az NSZI-hez legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének napjáig! Érvényes regisztrációs nyilatkozat hiányában a - a beadási határidő lejárta utána – a beadott pályázat elutasításra kerül!

A pályázókkal való kapcsolattartás a pályáztatási eljárás során a HAPI saját levelező rendszerén keresztül történik. A regisztrált felhasználók a rendszer által generált leveleket a regisztrációkor megadott email címre is megkapják!

A HAPI használatával kapcsolatos fogalmakról, menüpontokról és részletes használatáról a hapi.nfszk.hu főoldalon található Felhasználói Kézikönyvben olvashat. Kérjük, figyelmesen olvassa el a tájékoztatót a rendszer használata előtt!

Regisztrációs nyilatkozat

A nyilatkozatot a HAPI rendszerén keresztül kell kinyomtatni az aktiválás után. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, melyet kinyomtatva és cégszerűen aláírva, postai úton kell eljuttatni az NSZI-hez (Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet, 1142 Budapest, Ungvár utca 64-66.) a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!

A regisztrációs nyilatkozatot adott évben csak egyszer kell benyújtani!

FONTOS! Adatváltozás esetén azonban újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot, ez a megvalósítási időszakra is vonatkozik! A regisztrációs nyilatkozat módosítását kizárólag emailen vagy a belső levelező rendszeren keresztül jelezve lehet elindítani!

A regisztrációs nyilatkozat jobb felső sarkában található egy azonosító szám (pl. 250/1/2021REGNY-1). Adatmódosítás esetén az utolsó számjegy eggyel nő, ez mutatja a végrehajtott adatmódosítások számát. Adatmódosítást a regisztrációs nyilatkozat módosításával lehet kezdeményezni, amely az újbóli postázással és befogadással válik érvényessé!

A pályázatot kizárólag a HAPI-n keresztül lehet benyújtani!

A pályázat benyújtását a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében illetve a Pályázati Felhívás és Útmutatóban leírtak szerint kell elvégezni!

Benyújtási határidő: 2021. november 8.

FONTOS! Határidőben benyújtott pályázatnak az minősül, amely a HAPI rendszerében a benyújtási határidő napján 23 óra 59 percig véglegesítésre került. Ezt követően már nem lehet véglegesíteni és benyújtani a pályázatot.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet
Pályázati Igazgatóság

E-mail:

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mailben áll módunkban elfogadni. Hivatalos válasznak az e-mailen keresztül adott válaszok minősülnek.

A lényeges, információtartalommal bíró kérdések, illetve a rájuk adott válaszok a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a www.nszi.hu honlapon jelennek meg a Gyakran Ismételt Kérdések között.

Sikeres pályázást kívánunk!

  Kapcsolódó fájlok

  • Pályázati Felhívás és Útmutató_FOGLALKOZTATÁS2021